Blamáž s bezcennými vstupenkami na delfíní show se vrátila k soudu

E15logoBlamáž s bezcennými vstupenkami na delfíní show se vrátila k soudu

Loňská neuskutečněná delfíní show producenta a potomka staré cirkusové rodiny Artura Kaisera se znovu dostává k insolvenčnímu soudu. Návrh na uvalení insolvenčního režimu na jeho rodinnou firmu Československé cirkusy a varieté podalo několik lidí, kterým Kaiser dosud nevrátil peníze za vstupenky.

19.9.2014 10:55

K insolvenčnímu návrhu se přidala rovněž radnice Prahy 10, které prý cirkusák dluží za poplatky ze vstupného kolem 126 tisíc korun, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku.

Lidé s bezcennými vstupenkami se pokusili naposled kontaktovat Kaisera letos v srpnu s předžalobní výzvou k vrácení peněz. „Dlužník si však dopis ani nepřevzal,“ uvedla v insolvenčním návrhu advokátka Eva Suchomelová, která klienty zastupuje. Majitel Československých cirkusů a varieté nereagoval ani na otázky deníku E15.

Jeden lístek na show, která se měla uskutečnit loni v květnu, stál 450 korun. Kdo si chtěl s delfíny zaplavat, zaplatil 1700 korun. Podle již dřívějšího sdělení samotného pořadatele si vstupenky koupily desítky tisíc lidí.

Velké plány vzaly za své

Ještě v roce 2012 měl Artur Kaiser velké plány. „Chceme magistrátu nabídnout projekt na stálé šapitó, kde by se mohly střídat koncerty, cirkus či divadelní představení. A doufám, že tam zrealizujeme i náš nový rockový projekt,“ řekl tehdy v rozhovoru pro deník E15. Delfíní show měla být součástí toho, čím Prahu ohromit.

Pořadatelé nejdříve akci plánovali na duben 2013. Pozemek na Rohanském ostrově se jim ale nakonec nepodařilo zajistit. Show tedy posunuli na září s tím, že se uskuteční v Libuši. Ani z druhého termínu ovšem nakonec nic nebylo. Tedy alespoň co se týče delfínů. Kaiser se totiž mezitím snažil uchlácholit diváky představením lachtanů a želv.

Jenže to lidem s draze koupenými lístky nestačilo. Začali se proto sdružovat na serveru Hromadnezaloby.cz. Poslední ránu delfínům zasadilo loni v prosinci ministerstvo životního prostředí. Přesun tří delfínů skákavých z Ukrajiny do České republiky podle úřadu mohl poškodit zdraví oblíbených mořských savců, a tak show zatrhnul.

Insolvenční oprátku už měly Československé cirkusy a varieté na krku jednou. Když ale letos v létě vzal výrobce modulárních staveb Algeco svůj návrh zpět, soud toto první insolvenční řízení zastavil.

Autor článku: Daniel Novák

Více na E15.cz