Delfíní show v Praze: Podvod nebo neschopný pořadatel?

logo_novaBUDE, NEBUDE?

Delfíní show v Praze: Podvod nebo neschopný pořadatel? Nemá povolení a nechce vracet peníze

 

22:04 15.10.2013

Slibovali velkou podívanou na delfíny a místo toho jen obrali lidi o peníze. Desítky lidí teď podávají hromadnou žalobu na pořadatele akce Delfíni v Praze. Pořadatel ji už několikrát zrušil a stále dokola ji přesouvá na jiný termín. Potřebná povolení totiž dosud nevyřídil. Jenže lidem už došla trpělivost a chtějí své peníze zpátky.

Už od dubna se desetitisíce lidí těšily na delfíní show. Za možnost si i s delfíny zaplavat zaplatili nemalou sumu – 1700 korun. Představení se ale nedočkali. A to ani v dalším slibovaném termínu v červnu. Pohár trpělivosti tak přetekl.

„Kupoval jsem to jako dárek k Vánocům a zaplatil jsem přes 5000. Peníze mi nevrátili. Je to lumpárna,“ svěřuje se Petr Bruder. A stejný názor mají i další stovky poškozených. „Na naší advokátní kancelář se obrátilo 250 lidí a podají společnou žalobu,“ říká advokátka Eva Suchomelová.

Majitel pořadatelské firmy Artur Kaiser se dušuje, že peníze klientům vrátí. Celou věc ale podle něj zdržuje kontrola pravosti vstupenek. „Žádosti se postupně řeší,“ tvrdí pořadatel akce Artur Kaiser. A stále trvá na tom, že představení s delfíny v Praze uvidíme. „V každém případě bude,“ má jasno.

Úředníci už tak optimističtí ale nejsou. „Doposud nemá žádná povolení potřebuje i povolení stavebního úřadu, o to doposud nepožádal,“ oponuje starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek. Paradoxní je, že majitel v ruce nemá ani povolení vůbec delfíny do Česka přivézt. „V případu ještě nebylo rozhodnuto. O celé akci se rozhodne na dalším zasedání rozkladové komise ministra životního prostředí,“ říká Marta Machková z ministerstva životního prostředí. Zatím to tedy vypadá, že Delfíny v Praze lidé v dohlednu neuvidí, jestli vůbec.

tn.cz / hru / Tereza Šnoblová

Více na webu tn.cz